"Podwójny Uśmiech"
Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt.
Dzisiejsi jubilaci
Niestety nikt z forum.
Nowa giełda

instrukcja obsługi forum

Strona główna blizniaki.net - Aktualności - Kącik porad
Stowarzyszenie - Nasi Podopieczni - Kontakt - Dostęp do forum
Naklejki na auto i inne gadżety - Bliźnięta. Poradnik dla rodziców - Torby ekologiczne
Powitajmy bliźnięta - Galeria e-Bliźniąt - Rejestr bliźniąt

Problemy z logowaniem na forum

Użytkownicy Użytkownicy   Szukaj Szukaj   Pomoc Pomoc   Zarejestruj się Zarejestruj się   Zaloguj się Zaloguj się   Strona główna Strona główna
Strona główna » Porady, poradki » Wszystko o wózkach » Hawana Duet
Pokaż: Dzisiejsze wiadomości  :: Pokaż ankiety :: Przeglądarka wiadomości
Wyślij do znajomego 
Przełącz do drzewiastego widoku w tym temacie Utwórz nowy wątek Odpowiedz
icon5.gif  Hawana Duet [wiadomość #186837] pią, 10 wrzesień 2010 08:22 Przejdź do następnej wiadomości
Nassani jest aktualnie niedostępny Nassani
Miejsce: Warszawa
Member

Witam,

Zastanawiamy się z mężem nad zakupem wózka Hawana Duet:

http://allegro.pl/maxbaby-duet-hawana-2-spiworki-37-kolory-i 1214694768.html

Jest bardzo podobny wizualnie i funkcjonalnie do nowego MIKADO:

http://allegro.pl/wozek-mikado-duet-dla-blizniat-wys0zl-grat isy-i1216023700.html

Jedyna przewagą wózka Hawana jest szerokość nosidełek/gondoli - 31cm w porównaniu do 26 w MIKADO. Problem jest też z "pomacaniem" Hawany i stąd moje pytanie:

Czy ktoś używał tego wózka? Czy słyszał/czytał jakieś opinie o nim? No i czy ta różnica 5cm (26-31) w szerokości gondolek może się okazać tak bardzo istotna? Bo jeśli nie to chyba decydowalibyśmy się na "macanego" Mikado (cena też ta sama).

Ale namotałam Embarassed

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc Smile

[Uaktualnione dnia: pią, 10 wrzesień 2010 08:26]

http://lb2f.lilypie.com/jqEGp1.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #186838] pią, 10 wrzesień 2010 08:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jborek2000 jest aktualnie niedostępny jborek2000
Senior Member
Havana od razu mi sie skojarzyla

http://www.youtube.com/watch?v=6JEdf7XsV5g&a=GxdCwVVULXe X3FP6GSksGxK8zzabjBE0&list=ML&playnext=1

mama Slawka i Mirka (ur. 9.03.2003) i Krystiana (ur. 2.08.2008)
Odp: Hawana Duet [wiadomość #186851] pią, 10 wrzesień 2010 09:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sebastian_T
Senior Member

jborek2000 napisał(a) dnia Fri, 10 September 2010 08:39

Havana od razu mi sie skojarzyla

http://www.youtube.com/watch?v=6JEdf7XsV5g&a=GxdCwVVULXe X3FP6GSksGxK8zzabjBE0&list=ML&playnext=1

Swoją drogą warto poczytać sobie tłumaczenia piosenek BVSC Wink
One fajnie brzmią "po ichniemu", natomiast "po naszemu" już tak o...
"Chan chan"

Z Alto Cedo jadę do Marcane
Dojeżdżam do Cueto, potem do Mayari.

Nie zaprzepaszczę miłości,
którą czuję do Ciebie.
Wilgotnieją mi usta,
nie powstrzymam się.

Kiedy Juanita i Chan Chan
przesiewali piasek na plaży,
jakże pośladki jej drgały,
jakże Chan Chan się rozpalał.

Oczyść przejście
z suchych trzcin,
bo chcę usiąść na tym pniu.
Inaczej nie wytrzymam.

Ale to już temat do "Pośmiejmy się" raczej Wink Jako admin przepraszam za zaśmiecenie wątku Laughing

Sebastian_T, tata Andrzeja i Kamila (29.11.2001)
Odp: Hawana Duet [wiadomość #186854] pią, 10 wrzesień 2010 09:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Member

Tłumaczenie przednie Laughing

To jak nie o opiniach (bo nawet w necie trudno cokolwiek znaleźć) to może napiszcie co sądzicie o tej różnicy w szerokości gondolek? Bąble urodzą sie luty/marzec - jak je ubiorę w to co trzeba na ową porę i temperatury to zmieści się takie dziecko w nosidło/gondolę o szerokości 26 cm? Czy lepiej jednak mieć takie ustrojstwo nieco szersze (31cm)?

Odp: Hawana Duet [wiadomość #186856] pią, 10 wrzesień 2010 09:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dotad
Miejsce: Wrocław
Senior Member
wydaje mi się ze takie maluszki zmieszczą się, bedzie ciasno ale się zmieszczą (zresztą nawet w szerszym też jest ciasno), potem bedzie coraz cieplej to przejdziesz na koc, i potem już bez, i w lato/jesiań przejdziesz na spacerówki, sprawdz ile spacerówki mają szerokości, bo w nich najprawdopodobniej spedzicie kolejną zimę, wiec nad tym bym się skupiała. No ale co tu dużo ukrywać bliźniakom zawsze ciasno Smile Poza tym jak chcesz mieć porównanie to zobacz ile ma zwykły pojedyńczy wózek, często dziecko poubierane w zimowe skafandry ma w takim też ciasno. Koło grudnia/stycznia twoje maluchy nie bedą jeszcze chodzić, wiec bedziesz ich opatulać w wózku.
Moi mieli ciasno i jakoś przeżyli (z marca są, ale wcześniaki więc mali byli).

Dorota mama Martynki, Mikołaja 11.03.09, Bartłomieja 15.01.11

http://www.senmaluszka.pl
Odp: Hawana Duet [wiadomość #186899] pią, 10 wrzesień 2010 12:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Member

Wysłałam zapytania i o dziwo błyskawicznie dostałam odpowiedzi.

Hawana:
Siedzisko 30 cm
Gondola 31 cm

Mikado:
Siedzisko 28 cm
Gondola 28 cm (mierzone przez ślubnego po sztywnej wkładce - 26cm)

Standardowa spacerówka 32 cm szerokości
Standardowa gondola ok. 35-36 cm.

Różnice niby niewielkie, przydałby mi się jakieś opinie o Hawanie Sad

Odp: Hawana Duet [wiadomość #186939] pią, 10 wrzesień 2010 20:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
olimpx jest aktualnie niedostępny olimpx
Miejsce: Stargard
Junior Member
Witajcie - ja wlasnie mam ten wozek Smile Jestem bardzo zadowolona, to moj drugi wozek blizniaczy - jedyny maly minus to te gondole - jest rzeczywiscie troche wezsza niz standartowa ale za to dluzsza - bez obaw moje chlopaki maja juz 5 miesiecy a nadal sie mieszcza do gondolek nawet ubrane w kombinezon. Poza tym boki gondolek nie sa utwardzane - tylko sam dol.
Wozek jest lekki,bardzo dobrze sie go prowadzi - ma skretne przednie kola ktore "same" jada i nie mam problemu przy skrecie czy pokonywaniu kraweznika. Najwiekszy plus wozka : jest waski w stosunku do innych blizniaczych i wjezdzam bez problemu do domu,przychodni, windy i wiekszosci sklepow Smile Wysokosc raczki jest regulowana, mozna ja przekladac tak ze dzieci siedza przodem albo tylem do mamy, wozek ma tez na wyposazeniu cieple polarkowe spiworki - dlugie na 100 cm wiec posluza pewnie pzrez 2 zimy conajmniej. Wozek bardzo szybko sie sklada i rozklada, spokojnie miesci sie w bagazniku zwylego auta.
Drugi plus to ciekawa kolorystyka - mnie na spacerze czesto zaczepiaja inne blizniacze mamy.
Trzeci i dla mnie najwiekszy - cena - za wozek ze wszystkimi akcesroiami zaplacilam na allegro niecale 900 zl.
Jesli jeszcze cos bys chciala wiedziec napisz na priva.

http://www.suwaczek.pl/cache/da4af6b862.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #187540] czw, 16 wrzesień 2010 08:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Member

Dziękuję za wszystkie porady Smile Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Mikado - przekładane siedziska przodem/tyłem do kierunku jazdy zwyciężyły Smile

Odp: Hawana Duet [wiadomość #191565] sob, 16 październik 2010 00:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hannah
Miejsce: Legnica
Senior Member
Dzisiaj przyjechał do nas zamówiony na allegro wózek Hawana Duet.

Wózek jest z tej aukcji. I na wstępie już trochę mi się nie podoba ze względu na:

KOLOR: wybraliśmy numer 5, inne nie wchodziły w rachubę, bo cytując M: "mój syn nie będzie jeździł w wózku w kwiatki ani inne bazgroły". Ergo: wózek ciemny jest. Buda w środku jest ciemna (fioletowa). Dzieci będą się czuły jak w karawanie pogrzebowym, a ja patrząc na tą ciemną otchłań będę miała permanentną depresję... Wink
No dobra, dla dzieci pewnie kolor nie ma znaczenia, wiem. A ja może tu przesadzam, też wiem. Ale nie podoba mi się ta kolorystyka, od początku nie byłam do niej jakoś super przekonana, a mimo tego dałam się namówić... Mam za swoje i już.

TECHNICZNIE: są 2 problemy (według mnie).
1) Gondolki, wg producenta, kładzie się po prostu na płasko rozłożone siedzenia spacerówki. Problem tkwi w tym, że oparcie spacerówki nie rozkłada się całkiem na płasko. W efekcie gondolki nie będą leżały sobie poziomo, tylko będą miały górę trochę wyżej, niż dół. I jakoś bym to przeżyła, gdyby nie punkt kolejny:
2) Gondolki w środku są obszyte białym śliskim materiałem (coś w stylu atłasu). Więc jak położę malucha do takiej pochylonej gondolki, to on mi się przecież ześliźnie po tym śliskim materiale i zniknie w czeluściach wózka... Pomijam już fakt, że nie lubię takich śliskich materiałów i że byłam prawie przekonana, że te gondolki będą miały środek w stylu bawełny, a nie jakiegoś poliestru czy czego tam...

Napisałam do sprzedawcy, czy to nierozkładanie się oparć spacerówki do całkowitego poziomu to normalne dla tego modelu wózka, czy to usterka. Zobaczymy, co odpowie.

A na pogrzebowe wnętrze budy i śliski materiał w gondolkach już wymyśliłam sposób: poszukam krawcowej, która mi to obszyje czymś jasnym i miłym w dotyku Smile I sama jestem ciekawa, czy jak już znajdę taką krawcową, to będzie mi się chciało zdejmować budę i targać do niej te nosidełka do obszycia... Smile Musze się z tym przespać.

Ania, żona M., mama Kasi i Michałka (14.12.2010)
http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2e6yd4j33gi6i.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191569] sob, 16 październik 2010 00:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mama_do_kwadratu jest aktualnie niedostępny mama_do_kwadratu
Miejsce: Łódź
Senior Member
Hannah wystarczy, że wyłożysz gondolki cienkim kocykiem z polaru (koszt ok. 10zł/szt.) i powinno być po problemie, no chyba, że materiał jest na tyle śliski, że będzie zjeżdżał też kocyk Uh Oh
Ja zawsze wykładam gondolki kocykami, do tego flanelowa pieluszka pod buźkę, bo jakoś mi się pranie gondolek nie uśmiecha Wink a i ulać na spacerze maluszki potrafią

Anita, żona Marcina,mama Julki i Piotrusia (20.07.2010r.)

http://www.suwaczki.com/tickers/d69cp07w4xwgyrqh.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191571] sob, 16 październik 2010 07:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Magda jest aktualnie niedostępny Magda
Senior Member
hannah, rozumiem Toje rozczarowanie, wkurzajace jest to, kiedy to co kupiliśmy okazuje się nie tym, co chcieliśmy kupić:-)
Jako praktyk użytkowania wózka, jeden z setek na tym forum, chce Ci jednak powiedziec, że przyjdzie czas, że będzie Ci wszęstko jedno, jaki kolor ma wózek, nie zwrócisz na to uwagi:-).
Problemem mogą rzeczywiście być te gondolki, ale kolor - wsadź między bajki to, że to ma jakiekolwiek znaczenie, np dla dzieci. Dla Ciebie nie będzie mialo po kilku tygodniach bycia bliźniaczą mamą Very Happy

[Uaktualnione dnia: sob, 16 październik 2010 07:48]

Magda, mama Franka i Jaśka (ur. 17.07.02)
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191572] sob, 16 październik 2010 08:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marikita jest aktualnie niedostępny marikita
Miejsce: Bielsko Biała
Senior Member
Ja Cię doskonale rozumiem Hannah, bo nie cierpię jeśli coś nie idzie po mojej myśli i chyba szlag by mnie trafił, gdyby spotkało mnie to co opisujesz Wink

Weź pod uwagę rady dziewczyn, albo po prostu to, że jeśli zakupujesz towar poza siedzibą firmy, to zawsze możesz to zwrócić.
Ja, znając swoje podejście, chyba pomyślałabym nad tym. Wolałabym stracić koszty przesyłki, niż później miałabym wkurzać się z powodu wózka, bo przecież będziesz go codziennie używać.

Też kupowałam wózek na allegro, ale szukałam takiego, który jest gdzieś w okolicy i pojechaliśmy obejrzeć (to rada na przyszłość Wink).

Ela, mama Igi i Martynki (10.04.2008) oraz Filipa (10.11.2009)
http://www.suwaczek.pl/cache/5bf073240b.png

http://www.suwaczek.pl/cache/e2c33d8239.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191573] sob, 16 październik 2010 08:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wrrona
Senior Member
Do 7 dni masz prawo zwrócić. Jeśli twoim zdaniem towar nie jest zgodny z opisem masz prawo do reklamacji.
Poza tym ja zawsze miałam gondolkę wyłożoną bawełnianym kocykiem, a nasza buda była cimno-zgniło-zielona. W ogóle mi to nie przeszkadzało Smile

Maja, żona Wojtka, mama Filipa i Maliny (2.07.2009)
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191574] sob, 16 październik 2010 08:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Historybka jest aktualnie niedostępny Historybka
Miejsce: Warszawa Wawer
Senior Member

Hannah napisał(a) dnia Sat, 16 October 2010 12:01

KOLOR: wybraliśmy numer 5, inne nie wchodziły w rachubę, bo cytując M: "mój syn nie będzie jeździł w wózku w kwiatki ani inne bazgroły". Ergo: wózek ciemny jest. Buda w środku jest ciemna (fioletowa). Dzieci będą się czuły jak w karawanie pogrzebowym, a ja patrząc na tą ciemną otchłań będę miała permanentną depresję... Wink
No dobra, dla dzieci pewnie kolor nie ma znaczenia, wiem. A ja może tu przesadzam, też wiem. Ale nie podoba mi się ta kolorystyka, od początku nie byłam do niej jakoś super przekonana, a mimo tego dałam się namówić... Mam za swoje i już.

Hannah, przede wszystkim Ty będziesz używać tego wózka (nie oszukujmy się) więc Ty wybierasz kolor i Tobie ma pasować Twisted Evil
No ale ponieważ nie warto płakać nad rozlanym mlekiem (chociaż ja kiedyś beczałam jak matka moja niechcący wylała 300 ml ściągniętego) to pocieszę Cię - już wkrótce najważniejsze będzie, że właśnie ten wózek pozwala Ci wyjść z domu i że wrzeszczury dobrze w nim usypiają.
Nasz pierwszy wózek był ciemnogranatowy z wstawkami w kratkę ciemnogranatową Very Happy . Uwielbiałam go za to że ma 4 koła skrętne i można nim zawrócić prawie w miejscu i że ma megawielką budę przy której żadne słońce czy wiatr były nam niestraszne.

Aga, mama Witka i Alka (08.03.2008)
http://suwaczki.maluchy.pl/li-15614.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191577] sob, 16 październik 2010 09:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
asiaT
Senior Member
ja się tylko o kolorze wypowiem, bo reszta to już nie moja bajka Very Happy Aniu, nasz wózek był granatowy, cały, takie wtedy robili PP. z katalogu - nawet nie z internetu. był super Wink a kolor?? Naprawdę myślisz, że dzieci-faceciki - zwrócą uwagę NA KOLOR? Very Happy wyłożysz czymś, powiesisz jakieś grzechotki i będzie git.

AsiaT
(Mama Andrzeja i Kamila, 29.11.2001)
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191583] sob, 16 październik 2010 10:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mama.mm jest aktualnie niedostępny mama.mm
Miejsce: Olsztyn
Senior Member
wrrona napisał(a) dnia Sat, 16 October 2010 08:17

Do 7 dni masz prawo zwrócić.

Do 10 !!!
Od umowy kupna- sprzedaży można odstąpić bez podania przyczyny w terminie 10 dni od jej zawarcia. Wymagane jest jedynie pisemne oświadczenie w tej sprawie. Mówi o tym art. 2 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności wyrządzonej przez produkt niebezpieczny.

Ania-Mama Maciusia i Mikołaja
http://www.gadu-gadu.pl/users/status.asp?id=9953309: 9953309

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;128/st/20020527/n/Misie/dt/6/k/f314/age.png

Odp: Hawana Duet [wiadomość #191592] sob, 16 październik 2010 12:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hannah
Senior Member
DZIĘKI DZIEWCZYNY !!!!! róża róża róża

Zastanawiam się ciągle, co z tym fantem zrobić. Emocje opadły (normalka Wink ), ale wózek dalej mi średnio pasuje... Dobrze, że mam jeszcze cały dzień dzisiaj i niedzielę do namysłu Smile

Odp: Hawana Duet [wiadomość #191608] sob, 16 październik 2010 15:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wrrona
Senior Member
Pamiętaj, że ten wózek głównie TOBIE będzie służyć i TOBIE ma pasować. Jak mąż ma problemy ze wzorkami TO JUŻ JEGO PROBLEM!

Maja, żona Wojtka, mama Filipa i Maliny (2.07.2009)
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191710] nie, 17 październik 2010 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mama_do_kwadratu jest aktualnie niedostępny mama_do_kwadratu
Miejsce: Łódź
Senior Member

Wózek jest z tej aukcji. I na wstępie już trochę mi się nie podoba ze względu na:

TECHNICZNIE: są 2 problemy (według mnie).
1) Gondolki, wg producenta, kładzie się po prostu na płasko rozłożone siedzenia spacerówki. Problem tkwi w tym, że oparcie spacerówki nie rozkłada się całkiem na płasko. W efekcie gondolki nie będą leżały sobie poziomo, tylko będą miały górę trochę wyżej, niż dół. I jakoś bym to przeżyła, gdyby nie punkt kolejny:
2) Gondolki w środku są obszyte białym śliskim materiałem (coś w stylu atłasu). Więc jak położę malucha do takiej pochylonej gondolki, to on mi się przecież ześliźnie po tym śliskim materiale i zniknie w czeluściach wózka... Pomijam już fakt, że nie lubię takich śliskich materiałów i że byłam prawie przekonana, że te gondolki będą miały środek w stylu bawełny, a nie jakiegoś poliestru czy czego tam...

Napisałam do sprzedawcy, czy to nierozkładanie się oparć spacerówki do całkowitego poziomu to normalne dla tego modelu wózka, czy to usterka. Zobaczymy, co odpowie.

A na pogrzebowe wnętrze budy i śliski materiał w gondolkach już wymyśliłam sposób: poszukam krawcowej, która mi to obszyje czymś jasnym i miłym w dotyku Smile I sama jestem ciekawa, czy jak już znajdę taką krawcową, to będzie mi się chciało zdejmować budę i targać do niej te nosidełka do obszycia... Smile Musze się z tym przespać.

PP ma czarne budki w środku i nie widzę problemu Wink
Wczoraj wspomniałam o Twoim problemie mężowi (chodzi mi o ciemny kolor) a on na to: "dzieci nie będą czuły się jak w karawanie pogrzebowym, bo nie wiedzą co to jest karawan pogrzebowy, a to że jest ciemny sprawi, że będą czuły się jak w nocy i będą spały, a to chyba dobrze" haha haha haha FACECI Laughing

Anita, żona Marcina,mama Julki i Piotrusia (20.07.2010r.)

http://www.suwaczki.com/tickers/d69cp07w4xwgyrqh.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191821] pon, 18 październik 2010 23:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hannah
Senior Member
mama_do_kwadratu napisał(a) dnia Sun, 17 October 2010 09:28

Wczoraj wspomniałam o Twoim problemie mężowi (chodzi mi o ciemny kolor) a on na to: "dzieci nie będą czuły się jak w karawanie pogrzebowym, bo nie wiedzą co to jest karawan pogrzebowy, a to że jest ciemny sprawi, że będą czuły się jak w nocy i będą spały, a to chyba dobrze" haha haha haha FACECI Laughing

Anita, dobreeeeee Smile Smile Smile

Dziewczyny, dziękuję za Wasze słowa. Chyba raczej nie będę wymieniać tego wózka, ale zamiast tego, obszyję może budkę czymś jasnym w środku. Najpierw jednak musiałabym znaleźć krawcową i materiał... chyba nie będzie mi się chciało Wink

Odp: Hawana Duet [wiadomość #191832] wto, 19 październik 2010 09:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
asiaT
Senior Member
Hannah napisał(a) dnia Mon, 18 October 2010 11:43

mama_do_kwadratu napisał(a) dnia Sun, 17 October 2010 09:28

Anita, dobreeeeee Smile Smile Smile

Dziewczyny, dziękuję za Wasze słowa. Chyba raczej nie będę wymieniać tego wózka, ale zamiast tego, obszyję może budkę czymś jasnym w środku. Najpierw jednak musiałabym znaleźć krawcową i materiał... chyba nie będzie mi się chciało Wink

nawet na pewno nie będzie Ci się chciało Wink tzn. teraz może tak, ale za parę miesięcy.... Wink będzie Ci to tak kompletnie obojętne, grunt, żeby bachorki w tym spały i nie zawracały głowy Very Happy

AsiaT
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191891] wto, 19 październik 2010 13:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hannah
Senior Member
asiaT napisał(a) dnia Tue, 19 October 2010 09:03

nawet na pewno nie będzie Ci się chciało Wink tzn. teraz może tak, ale za parę miesięcy.... Wink będzie Ci to tak kompletnie obojętne, grunt, żeby bachorki w tym spały i nie zawracały głowy Very Happy

Asia, rzuciłaś rękawicę!
Teraz tylko czekaj, aż wkleję w tym wątku zdjęcie wózka z obszytą budą Very Happy

Odp: Hawana Duet [wiadomość #191900] wto, 19 październik 2010 13:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
asiaT
Senior Member
Hannah napisał(a) dnia Tue, 19 October 2010 01:21

asiaT napisał(a) dnia Tue, 19 October 2010 09:03

Asia, rzuciłaś rękawicę!
Teraz tylko czekaj, aż wkleję w tym wątku zdjęcie wózka z obszytą budą Very Happy

Ania, Ania, Ania....Wink dawaj wrozka1

AsiaT
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191940] wto, 19 październik 2010 17:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fiona jest aktualnie niedostępny fiona
Miejsce: Rybnik
Senior Member

Ergo: wózek ciemny jest. Buda w środku jest ciemna (fioletowa). Dzieci będą się czuły jak w karawanie pogrzebowym, a ja patrząc na tą ciemną otchłań będę miała permanentną depresję... Wink

Oczywiście o gustach kolorystycznych się nie dyskutuje...ja mam wózek cały czarny, (wprawdzie wnętrze jest jasnoszare, ale nadwozie Laughing )...innej firmy, ale chodzi mi o kolor... Chciałam granatowy, ale ten był tysiąc zł tańszy i miał dodatkowe gadżety, więc z bólem serca wybrałam go, choć również dręczyły mnie pogrzebowe myśli. Ale okazało się, że jak go zobaczyłam kolor natychmiast przestał mi przeszkadzać, a po drugie jest niesamowicie praktyczny...choć mieszkam na wsi, sadza jest moją zmorą, zwłaszcza teraz, jesienią...wszędzie sadza i sadza...a na wózku nie widać :dance: ogólnie prezentuje się moim zdaniem ok, jeszcze nikt nie powiedział, że ma coś wspólnego z karawanem... haha

index.php?t=getfile&id=28365&private=0

więc nie warto martwić się na zapas! Smile A jeśli chodzi o śliski materiał, przecież do środka i tak wkłada się kocyk, czy coś podobnego, ja mam akurat flanelową kolorową pieluszkę i poduszeczkę...więc może nie warto sobie zaprzątać tym głowy?

Marysia żona Henia, mama Miłoszka i Karolka...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ecsg61l0m.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #191970] śro, 20 październik 2010 07:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marikita jest aktualnie niedostępny marikita
Miejsce: Bielsko Biała
Senior Member
fiona napisał(a) dnia Tue, 19 October 2010 05:01

Ergo: wózek ciemny jest. Buda w środku jest ciemna (fioletowa). Dzieci będą się czuły jak w karawanie pogrzebowym, a ja patrząc na tą ciemną otchłań będę miała permanentną depresję... Wink

Oczywiście o gustach kolorystycznych się nie dyskutuje...ja mam wózek cały czarny, (wprawdzie wnętrze jest jasnoszare, ale nadwozie Laughing )...innej firmy, ale chodzi mi o kolor... Chciałam granatowy, ale ten był tysiąc zł tańszy i miał dodatkowe gadżety, więc z bólem serca wybrałam go, choć również dręczyły mnie pogrzebowe myśli. Ale okazało się, że jak go zobaczyłam kolor natychmiast przestał mi przeszkadzać, a po drugie jest niesamowicie praktyczny...choć mieszkam na wsi, sadza jest moją zmorą, zwłaszcza teraz, jesienią...wszędzie sadza i sadza...a na wózku nie widać :dance: ogólnie prezentuje się moim zdaniem ok, jeszcze nikt nie powiedział, że ma coś wspólnego z karawanem... haha

index.php?t=getfile&id=28365&private=0

więc nie warto martwić się na zapas! Smile A jeśli chodzi o śliski materiał, przecież do środka i tak wkłada się kocyk, czy coś podobnego, ja mam akurat flanelową kolorową pieluszkę i poduszeczkę...więc może nie warto sobie zaprzątać tym głowy?

Pięknie też można do takiego wózka kolorystycznie się ubrać Smile Jak dla mnie czarny jest super! (miałam granatowy Wink)

P.S. Co to za wózek, tak z ciekawości?

Ela, mama Igi i Martynki (10.04.2008) oraz Filipa (10.11.2009)
http://www.suwaczek.pl/cache/5bf073240b.png

http://www.suwaczek.pl/cache/e2c33d8239.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #192032] śro, 20 październik 2010 14:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fiona jest aktualnie niedostępny fiona
Miejsce: Rybnik
Senior Member

marikita napisał(a) dnia Wed, 20 October 2010 07:46[/quote

Pięknie też można do takiego wózka kolorystycznie się ubrać Smile Jak dla mnie czarny jest super! (miałam granatowy Wink)

P.S. Co to za wózek, tak z ciekawości?

Dziękuję Smile
To jest wózek Mountain Buggy Urban Duble. Jest dostępny na 'Bobo Wózki', ja kupiłam go na Allegro, spisuje się świetnie! Wink

Marysia żona Henia, mama Miłoszka i Karolka...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ecsg61l0m.png
Odp: Hawana Duet [wiadomość #193862] pią, 05 listopad 2010 12:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Member

No a my w końcu po wielu bojach i naradach zdecydowaliśmy się na Mikado Duet Smile Tak się teraz zastanawiam tylko czy gondolki w srodku są śliskie czy matowe...

Odp: Hawana Duet [wiadomość #194117] pon, 08 listopad 2010 14:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hannah
Senior Member
Nassani, gondolki w razie czego można wyłożyć kocykiem lub pieluszką flanelową - zrobiłam tak, wsadziłam tam moje misie i testowałam jeżdżąc po domu. Nie zapadają się Smile
Poza tym, nie czarujmy się - gondolki nie są za szerokie, więc i to utrudnia Maluszkom zsuwanie się.

Odp: Hawana Duet [wiadomość #196593] czw, 02 grudzień 2010 17:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zosia jest aktualnie niedostępny Zosia
Miejsce: Dzierżoniów
Junior Member
Witam! Jestem tu pierwszy raz, więc proszę o wyrozumiałość w razie pomyłek... Aniu, mam pytanie do Hawany - czy udało się rozłożyć siedzenie żeby gondolki leżały płasko? Bo widzę że wszyscy skupili się na kolorze a temat płaskiego leżenia dzieci już się nie pojawił:) A to bardzo ważne...

http://www.suwaczki.com/tickers/860iqtkfb7dv4u58.png

Zosia, żona Daniela i mama Hani (01.09.2004)oraz Ewy i Stasia.
Odp: Hawana Duet [wiadomość #197136] wto, 07 grudzień 2010 18:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hannah
Senior Member
Witaj na forum Zosiu Smile

Siedzenia nie rozkładają się całkiem na płasko. ALE:
-oparcie podniesione jest w stosunku do poziomu naprawdę minimalnie
-pytałam znajomej położnej i pediatry, czy to lekkie nachylenie będzie złe/niewygodne/niebezpieczne dla dzieci i powiedzieli, że absolutnie nie. Lekkie nachylenie jest ponoć nawet bezpieczniejsze Smile
-gondolka, do której kładzie się maluszka, ma sztywne dno, dlatego położenie gondolki na wózku nie będzie powodować "załamania" tego dna", tylko jej delikatne nachylenie, o którym pisałam Smile

Ten wózek nie jest zły, ale jakbym miała znów kupować, to jednak kupiłabym uzywany Implast Spider Duo (np. taki http://allegro.pl/implast-spider-comfort-blizniaczy-i1340962 200.html). Kosztuje podobnie co nowa Hawana i osoby znane mi osobiście, które ten wózek miały, bardzo go sobie chwaliły Smile

Odp: Hawana Duet [wiadomość #197179] wto, 07 grudzień 2010 22:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Junior Member
Bardzo dziękuję za odpowiedź Smile Nad Spiderem też myślałam, ale on ma chyba takie duże ciężkie gondole przyczepiane bezpośrednio do stelaża, a ja potrzebuję wózka z lekkimi gondolami, żeby można było znieść jednocześnie dwoje dzieci z pierwszego piętra Smile Może się uda... Chyba muszę się powoli decydować, bo dzieci mają się urodzić za 6 tygodni...

Odp: Hawana Duet [wiadomość #197196] śro, 08 grudzień 2010 09:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hannah
Senior Member
No, Zosiu, to najwyższa pora na zakup, zwłaszcza, że wiele z dziewczyn nie doczekało terminu Smile Wiadomo, że nie od razu będziesz ze swoimi dziećmi na spacery w taką pogodę chodzić, ale warto kupić wózek ciut wcześniej choćby po to, żeby go trochę wywietrzyć. Mój, z racji nowości pewnie, miał taki specyficzny zapach i przez 3 dni wystawiałam go na balkon i wietrzyłam. Teraz już jego zapach jest neutralny Smile

Jeśli będziesz zamawiać Hawanę na allegro, to dokup sobie u tego samego sprzedawcy ocieplane śpiworki do wózka - mocuje się je już do spacerówki, wewnątrz są obszyte polarkiem, a z wierzchu mają kolorystykę wybranego wózka. Ja też mam termin na styczeń, jak Ty (15.01) i planuję używać tego wózka przynajmniej do jesieni 2011, a jeśli dzieci będą się jeszcze mieścić, to może i nawet przezimuję je w nim za rok. Dlatego - moim zdaniem - śpiworki przydadzą się Smile

I kolor wózka wybierz sama - nie zdawaj się na męża, jak ja Wink Wink Wink

[Uaktualnione dnia: śro, 08 grudzień 2010 09:14]

Odp: Hawana Duet [wiadomość #199645] czw, 30 grudzień 2010 14:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Junior Member
O! Widzę, że jesteś już szczęśliwą mamą:) Gratuluję! Ja ciągle bez wózka... kupiłam Hawanę, ale niestety nowy model miał błąd konstrukcyjny - przy próbie podjazdu np. na krawężnik -czyli podczas podnoszenia przednich kół rama opierała się na tylnych i działała jak hamulec.... Odesłałam go zatem i poprosiłam o zwrot pieniędzy. No i wózka nadal nie mam... i boje się znów w ciemno przez internet kupować, a obejrzeć nie mam gdzie... Na dodatek chyba dzieci pojawią się na świecie wcześniej niż założyliśmy Wink Może w ciągu dwóch najbliższych tygodni... No ale nie panikuję i spokojnie studiuję forum oraz po raz nie wiem już który strony z wózkami...

Odp: Hawana Duet [wiadomość #199673] czw, 30 grudzień 2010 17:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hannah
Senior Member
Zosiu, to może spróbuj kupić Implast Spider uzywany. Wiele osób mi go polecało Smile

A poza tym trzymam kciuki, żebyś wytrzymała z brzuszkiem jak najdłużej Smile

Odp: Hawana Duet [wiadomość #199674] czw, 30 grudzień 2010 17:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Aga Slawek
Senior Member
A ja niezmiennie polecam Peg Perego. Ciągle nim jeżdzimy, po takim śniegu też, prowadzi się lekko i przyjemnie mimo ciężaru dzieci.

Agnieszka i Sławek,
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nvcqgix6ui14e.png

Odp: Hawana Duet [wiadomość #199785] pią, 31 grudzień 2010 12:32 Przejdź do poprzedniej wiadomości
KlaudiaM jest aktualnie niedostępny KlaudiaM
Miejsce: Zory
Senior Member
My też już od roku jeździmy PP Duette i bardzo jestem zadowolona z zakupu. Jedyny minus to waga - ale każdy wózek bliźniaczy dużo waży, a ja niestety muszę go znieść po schodach...

Klaudia, mama Krystiana (09.04.1997), Karola (24.07.2007) oraz Doroty i Beaty (06.01.2010)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s15nmt9n3mteq.png
  Przełącz do drzewiastego widoku w tym temacie Utwórz nowy wątek Odpowiedz
Poprzedni wątek:Teutonia TEAM ALU S4 07
Następny wątek:Co myślicie o wózku Anmar
Idź do forum:

-=] powrót na górę [=-

Aktualna data: czw gru 18 17:13:26 CET 2014

Łączny czas generowania strony wyniósł 0,05463 sekund.
.:: Kontakt :: Strona główna ::.

Opieka nad stroną sprawuje firma Hyh .
Copyright ©2001-2006 FUD Forum Bulletin Board Software