"Podwójny Uśmiech"
Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt.
Dzisiejsi jubilaci
Alicja i Zuzia córeczki orzechmag (orzechmag)
Marcinek i Konradek (pogar)
Zuzia córeczka Asi (asiah1007)
Nowa giełda

instrukcja obsługi forum

Strona główna blizniaki.net - Aktualności - Kącik porad
Stowarzyszenie - Nasi Podopieczni - Kontakt - Dostęp do forum
Naklejki na auto i inne gadżety - Bliźnięta. Poradnik dla rodziców - Torby ekologiczne
Powitajmy bliźnięta - Galeria e-Bliźniąt - Rejestr bliźniąt

Użytkownicy Użytkownicy   Szukaj Szukaj   Pomoc Pomoc   Zarejestruj się Zarejestruj się   Zaloguj się Zaloguj się   Strona główna Strona główna
Strona główna » Bliźniaki i więcej » Ciąża dubeltowa » Wielowodzie... czy ktoras z Was miala???
Pokaż: Dzisiejsze wiadomości  :: Pokaż ankiety :: Przeglądarka wiadomości
Wyślij do znajomego 
Przełącz do drzewiastego widoku w tym temacie Utwórz nowy wątek Odpowiedz
Wielowodzie... czy ktoras z Was miala??? [wiadomość #114252] pią, 09 maj 2008 20:09 Przejdź do następnej wiadomości
Monia29 jest aktualnie niedostępny Monia29
Miejsce: Londyn
Member

Witam

Jestem obecnie w 27 tygodniu ciazy blizniaczej. Bylam dwa dni temu na usg (tutaj gdzie mieszkam, w londynie, standardowe usg robi polozna, nie lekarz) i wykryto mi ze w worku jednego blizniaka mam za duzo wod plodowych. Dzisiaj bylam na badaniu w szpitalu, pobrali krew zrobili analize moczu, zeby wykluczyc moje problemy z nerkami albo cukrzyce, badania wyszly w porzadku i nic mi nie dolega. Dostalam wiec na przyszly tydzien skierowanie na ponowne usg juz do ginekologa, ktory ma sprawdzic wszystko i podjac decyzje co dalej ... Wiecej nic mi nie chcieli powiedziec, trzeba czekac do przyszlego tygodnia tym bardziej ze do tego czasu problem moze sie sam rozwiazac tzn okaze sie ze wod juz jest mniej albo nei przybiera wiecej przynajmniej. Ja w necie wyczytalam ze wielowodzie moze byc spowodowane wadami ukladu nerwowego i pokarmowego u dzidzi. Przestraszylam sie nie na zarty. A z drugiej strony, ja mam tutaj bardzo czesto robione USG, do tego mialam dwa tygodnie temu robione w Polsce USG 3D i zadna polozna ani lekarz zadnej wady plodu nie wykryli ...
Czy wiecie cos wiecej na temat wielowodzia? Tzn nie jak sie je leczy bo to akurat wiem, ale co jest jego przyczyna. Czy ktoras z Was miala wielowodzie i urodzila zdrowe dziecko? jak to bylo? Napiszcie prosze bo chyba oszalaje z niepokoju ...
Odp: Wielowodzie... czy ktoras z Was miala??? [wiadomość #114593] śro, 14 maj 2008 10:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mimi jest aktualnie niedostępny mimi
Junior Member
Ja miałam wielowodzie razem z zespołem przetoczenia u bliźniaków...Antek podjadał Jasia...czy waga dzieciaczków jest ok ?jesli są duże różnice to spytaj ich czy to nie jest to...

http://www.afterall.fastnet.pl/temp/marta/
Odp: Wielowodzie... czy ktoras z Was miala??? [wiadomość #114814] pią, 16 maj 2008 14:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Monia29 jest aktualnie niedostępny Monia29
Miejsce: Londyn
Member

To nie jest zespol przetoczenia bo dzieci rosna rowno a po za tym maja dwa osobne lozyska. Troche bylam przestraszona ze nikt nie odpowiada, zadna nie miala to pewnie cos strasznego ...

W kazdym razie wczoraj mialam USG, lekarz powiedzial ze z dziecmi wszystko w porzadku i nie widza zadnego zagrozenia, moje badania tez sa nawet bardzo dobre. Po prostu stwierdzil ze nie moga zlokalizowac przyczyny, ze zdarza sie to przy ciazy blizniaczej i zakwalifikuja to jako wielowodzie fizjologiczne. Po za tym na razie nie mam tych wod jakos specjalnie za duzo, ale mam ... Jedyne co moga zrobic to mam przygotowac sie do wczesnego rozwiazania. Dostalam sterydy na rozwoj szybszy pluc u dzieci i beda robic mi USG co tydzine aby kontrolowac poziom tych wod i jak osiagnie alarmujacy punkt to zrobia mi cesarke.

monika, mama damiana i nicholasa (11.08.2008)
Odp: Wielowodzie... czy ktoras z Was miala??? [wiadomość #114850] sob, 17 maj 2008 08:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kapibara jest aktualnie niedostępny kapibara
Miejsce: Tomaszów Maz.
Senior Member
Ja miałam problem u jednego z blizniąt z małowodziem, a u drugiego z delikatnym wielowodziem, ale leżałam z dziewczyną która miała bardzo duże wielowodzie, dziewczynki jednojajowe, syndrom przetaczania, bardzo cięzka ciąża dużo powikłań.

Dwukrotnie ściągano jej wode, za pierwszysm razem 7 litrów (istniało spore ryzyko pęknięcia macicy) za drugim mniej.
Dziewczynki urodziły się w 29 tyg. z wagą ok 500g. i ok 1000g. niestety obie zmarły Sad

Wiem, że poziom wód mierzony w AFI u pojedynczego dziecka nie moze być większy niż 20 (cm) u bliżniaków mierzy się jakąś inna miarą, ale chodzi mniej więcej o to samo.

Moja rada każdy lekarz mierzy poziom wód inaczej, radziłabym Ci wybrać się dodatkowo prywatnie na USG i do jakiegoś lekarza z powołania.

U mnie usg wykonywało 5 lekarzy w przeciągu 2 tygodni i tylko jeden bardzo młody lekarz upireał się, że wód jest tak mało u Zuzi, że trzeba ciąć. I miał racje po wyjęciu okazało się że stan wód był krytyczny, a Zuzie uratowano tak naprawde w ostanim momencie.

Polecam zasade ograniczonego zaufania do lekarzy nie bój się konsultować z innymi lekarzami tu chodzi o życie Twoich dzieci.
I jeśli bedzie taka konieczność walcz o ściągnięcie wód, a nie o cesarke każdy dzień dzieciaków w Twoim brzuszku to mniej powikłań dla nich.

życze dużo zdrówka i szczęśliwego rozwiązania przytul

Daria mama __Zuzi i Wiktora__ (30.01.2008)
www.wiktor.blox.pl

http://lb3f.lilypie.com/vTqcp2.png
Odp: Wielowodzie... czy ktoras z Was miala??? [wiadomość #117795] wto, 24 czerwiec 2008 11:16 Przejdź do poprzedniej wiadomości
jadzia jest aktualnie niedostępny jadzia
Miejsce: Zielona Góra
Member

Mam prośbę. U mojej szwagierki w 18 tyg. ciąży bliźniaczej stwierdzono wielowodzie (ciąża jednoowodniowa). Czy może ktoś ma tel. do dr. Lipińskiego lub może polecić innego lekarza w W-wie który zajmuje się tego typu przypadkami?

Mama Emilki i Martynki (11.09.2005)
http://suwaczki.maluchy.pl/li-5295.png
  Przełącz do drzewiastego widoku w tym temacie Utwórz nowy wątek Odpowiedz
Poprzedni wątek:Ile straciłyście kg zaraz po porodzie???
Następny wątek:pęcherze płodowe- pomocy!!!
Idź do forum:

-=] powrót na górę [=-

Aktualna data: sob kwi 19 18:58:50 CEST 2014

Łączny czas generowania strony wyniósł 0,05005 sekund.
.:: Kontakt :: Strona główna ::.

Opieka nad stroną sprawuje firma Hyh .
Copyright ©2001-2006 FUD Forum Bulletin Board Software